Chcete více informací? Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Poruchy tvorby pigmentu

Poruchy tvorby pigmentu

Příčiny:

Poruchy tvorby pigmentu představují velmi rozsáhlou skupinu onemocnění. Jeho společným rysem je nadměrná nebo naopak nedostatečná tvorba hlavního kožního barviva melaninu kožnímu buňkami melanocyty. Poruchy pigmentace podmínění jinými pigmenty označujeme jako dyschromie.

Typické projevy:

Jedná se o plošnou hyperpigmentaci postihující především obličej. Hyperpigmentace jsou symetrické a mají žlutavou nebo žlutohnědou barvu. Příčinou jsou hormonální změny, proto se objevují v průběhu těhotenství nebo při poruchách regulace hormonů například u nevhodně zvolené antikoncepce. Tak, jako u všech hyperpigmentací, hraje i zde jistou roli sluneční záření. Těhotenská melasma = chloasma často spontánně postupně po porodu mizí.

Typický věk:

těhotenství, dospělost

Převažující pohlaví:

bez rozdílu

Rizikové faktory:

těhotenství, hormonální změny, sluneční záření

Léčba:

Používá se celá řada léčiv s obsahem kyseliny azelaové, retinové nebo lékařský peeling kyselinou glykolovou. Pokud Vás trápí hyperpigmentace, můžete se objednat na vyšetření a léčbu v ambulanci SynCare.

Kosmetická péče:

Přípravek White Action krém s obsahem 20% kyseliny azelaové a 2% kyseliny mléčné. Přípravek je nezbytné pečlivě 2x denně vmasírovávat alespoň 30 sekund do pleti. Krém se používá nejméně 4 měsíce a nejvýše 6 měsíců. Při ošetření i po něm je nezbytná důležitá ochrana před UV zářením (Sun protect SPF 12, Sun protect SPF 20, Ultra protect SPF 50+).