Chcete více informací? Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Principy účinku mezoterapie

Princip účinku mezoterapie

Princip účinku v úrovni kůže je komplexní, přesto snadno vysvětlitelný

EPůsobení peercing-dermarolleru je založeno na schopnosti podporovat vlastní regenerační aktivitu organizmu. Vstup mikrojehlic do kůže stimuluje nervová zakončení ve škáře a podkoží, avšak jehlice jsou tak tenké, že při doporučeném způsobu použití nevyvolávají poškození kůže.

Tím zůstává plně zachována bariérová funkce pokožky. Nicméně stimulace koncových nervových zakončení spouští fyziologickou kaskádu reakcí, které vedou k procesu hojení. Klíčovou roli hrají kožní buňky v okolí mikropórů, které se vytvoří po peercing-dermarollingovém ošetření. Uvolňují signální molekuly, které aktivují tvorbu nových buněk, zejména fibroblastů. Tyto buňky jsou ve škáře zodpovědné za novotvorbu kolagenních a elastických vláken. Současně fibroblasty migrují k mikropórům a uzavírají je. Uzavření se děje velmi rychle, takže histologicky nelze zjistit žádné poškození tkáně.

Proč působí peercing-rollerová terapie proti hypotrofickým jizvám?

Regulovaná tvorba především kolagenních vláken (ve stovkách procent původního stavu) pomocí peercing-dermarolleru vede ke zpevnění (zhutnění) škáry a k vyplnění atrofických jizev. Tyto jizvy mohou vznikat například po prodělaných zánětech kůže typů akné, po neštovicích nebo jako důsledek hlubších kožních infekcí, případně jako poúrazové následky. Jediný vpich jehlou nemůže ovlivnit atrofické jizvy. Avšak tisíce mikrojehelců na válci peercing-dermarolleru vyvolává proces novotvorby kolagenu. Rovněž nastává obnova fyziologické vaskularizace původní atrofické tkáně – neoangiogeneze.

Jak působí peercing-dermaroller na omlazení pokožky,
na její vypnutí nebo při odbourávání tuku v podkoží?

Výše popsaný mechanizmus novotvorby kolagenních vláken celkově pozitivně působí na strukturu kůže. Navíc dochází ke stimulaci fyziologické obnovy nejsvrchnější vrstvy kůže – pokožky - aktivací dělení keratinocytů. Drobné mikropóry rovněž usnadňují lokální prostup vybraných látek do hlubších vrstev pokožky. Na tomto principu jsou založena séra pro mezoterapii SynCare MezoHYAL, MezoBOTEX a MezoCELLULITE. Popisy účinků těchto sér jsou uvedeny v informačních materiálech pro jednotlivá séra.

Mikropóry vpokožce, které vznikly bezprostředně po dermarollingu, se uzavírají do 10 až 15 minut po výkonu.