Chcete více informací? Zaregistrujte se nebo se přihlaste.
Mnozí přemýšlejí, jaký přirozený ochranný faktor (SPF) má jejich kůže, aby si správně vybrali ochranný SPF přípravek. Pokud nemáte možnost si přesně změřit fototyp v kosmetickém salonu nebo v lékárně, pak počítejte s průměrnou délkou doby přirozené ochrany vaší kůže do 10 minut. Po této době začíná nechráněná kůže reagovat na slunce začervenáním.
Nejpozději po dvou hodinách je nezbytné obnovit plnou vrstvu ochranného SPF přípravku. Často je tato době kratší, například po plavání nebo při intenzivním pocení (například u sportu).
Nepříznivý účinek UVA a UVB záření spočívá v podpoře stárnutí pleti a rozvoji zhoubných nádorů kůže. Při opalování volíme jako ochranu SPF nejméně 15 se širokospektrými UV filtry. Až při splnění těchto dvou podmínek je prokázáno, že přípravek má výše uvedené ochranné vlastnosti.
Ideální je letní opalování s vhodnou ochranou mezi 8. až 10. a 14. až 16. hodinou. Sklon slunečních paprsků, které dopadají na kůži, je pod menším úhlem, čímž se snižuje riziko spálení kůže.
I když voděodolné přípravky se méně smývají vodou nebo potem, nejsou neomezeně voděodolné. Proto je nezbytné při zvýšeném pocení nebo po koupeli obnovit ochrannou vrstvu přípravku.