Chcete více informací? Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

ABY OPALOVÁNÍ BYLO MAXIMÁLNĚ BEZPEČNÉ

ABY OPALOVÁNÍ BYLO MAXIMÁLNĚ BEZPEČNÉ

Po chladném jaru jako by počátek června chtěl všem vynahradit nedostatek slunečních paprsků, které mnozí z nás vyhlížejí jako nezbytný symbol začátku skutečného léta.

Deset minut na slunci bez ochrany a dost!

Mnozí přemýšlejí, jaký přirozený ochranný faktor (SPF) má jejich kůže, aby si správně vybrali ochranný SPF přípravek. Pokud nemáte možnost si přesně změřit fototyp v kosmetickém salonu nebo v lékárně, pak počítejte s průměrnou délkou doby přirozené ochrany vaší kůže do 10 minut. Po této době začíná nechráněná kůže reagovat na slunce začervenáním.

Denní krémy mají obsahovat UV filtr, ale neslouží k ochraně při opalování.

Všechny denní krémy (u Syncare to platí vždy) by měly obsahovat UV filtr. SPF číslo však bývá nižší, zpravidla do 10. Proto neslouží jako ochranné přípravky při opalování. Pro běžné denní činnosti je to dostačující a pleť se nezatěžuje zbytečně vyššími koncentracemi UV filtrů.

Nejpozději po dvou hodinách obnovte ochrannou vrstvu SPF přípravku.

Nejpozději po dvou hodinách je nezbytné obnovit plnou vrstvu ochranného SPF přípravku. Často je tato době kratší, například po plavání nebo při intenzivním pocení (například u sportu).

Pro ochranu před spálením při opalováním používejte nejméně SPF 15.

Nepříznivý účinek UVA a UVB záření spočívá v podpoře stárnutí pleti a rozvoji zhoubných nádorů kůže. Při opalování volíme jako ochranu SPF nejméně 15 se širokospektrými UV filtry. Až při splnění těchto dvou podmínek je prokázáno, že přípravek má výše uvedené ochranné vlastnosti.

Mezi 10. až 14. hodinou se raději neopalujte.

Ideální je letní opalování s vhodnou ochranou mezi 8. až 10. a 14. až 16. hodinou. Sklon slunečních paprsků, které dopadají na kůži, je pod menším úhlem, čímž se snižuje riziko spálení kůže.

Nic není na 100 % voděodolné.

I když voděodolné přípravky se méně smývají vodou nebo potem, nejsou neomezeně voděodolné. Proto je nezbytné při zvýšeném pocení nebo po koupeli obnovit ochrannou vrstvu přípravku.

BB_Leto_2021_2

Zpět na přehled článků