Chcete více informací? Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Alergie na složky kosmetiky - LÉKAŘ RADÍ

Je mi 29 let a od 12 let mám potvrzenou alergii na 8 položek ze sady 26 alergenů na které mě testovali. Z kosmetiky to jsou parabeny lanolin směs vůníquaternium 15 thiazolinony a metyldibromoglutaronitril. Nejhorší je že učím chemii a biologii na střední škole kde se pokusům nevyhnu. Když chci udržet hygienu tak si donekonečna čtu etikety aby tam nebyl žádný alergen. Mám vytipováno několik výrobků a vždy se třesu aby nezměnili složení. Vím že není šance na zlepšení. Už mám i náběh na astma. Přesto jsem zoufalá z toho že nemohu vůbec používat nic parfémovaného protože mám tu alergii.
Text je krácen ale stylisticky neupraven. Š. K. Brno

Z vašeho dotazu nevyplývá, zda se v testování alergenních složek (směs vůní) dále pokračovalo. Předpokládám, že nikoli. Bylo by vhodné zjistit, na jakou vonnou složku jste alergická. I když je jejich velké množství, existuje skupina nejvíce rizikových. Mezi ně patří například citral, limonen, geraniol nebo cinnamal. Tento test může být proveden po bedlivém zvážení okolností, a to na specializovaném pracovišti. Tímto postupem by bylo možné zjistit alespoň některé alergeny z vůní a silic, které se vyskytují v kosmetických přípravcích. Pokud se týká konzervačních látek, doporučuji například fenoxyetanol, který je šetrný a SynCare jej používá prakticky ve většině přípravků.

doc-rulcova

 

doc. MUDr. Jarmila Rulcová, CSc
je vedoucí lékařka kožní ambulance SynCare a přední česká odbornice na léčbu obličejových dermatóz.

ambulance@ syncare.cz

 

Zpět na přehled článků
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace