Česká dermo a bio kosmetika

Chcete více informací? Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Jak si chránit pokožku při horkém počasí

20.06.2017

Přišly tropické dny - Jak si chránit pokožku při horkém počasí neboli správný čas pro HYDROGENIA a REVITALIA pleťové vody a opalovací přípravky SUN PROTECT a ZINCI SUN

Proč je nadměrné teplo pro nás nebezpečné

Pokud se teploty zvyšují postupně, dokáže se naše tělo přizpůsobit. Avšak   prudké zvýšení teploty během jednoho nebo dvou dnů, spolu s nedostatečnou ochranou před přímým slunečním zářením a často nedostatečný pitný režim mohou představovat závažný problém pro naše zdraví.

Snímek obrazovky 2017-06-20 v 16.21.53Teplo škodí, ale prudké změny teplot mohou zabíjet. Klimatizace – dobrý sluha, ale zlý pán

Kdo z nás by nezatoužil uniknou ze žáru horkého chodníku, rozpálené vozovky nebo prohřáté kanceláře. Pokud však nastavíme klimatizaci na rozdíl vyšší jak 8° stupňů, může vést prudká a náhlá změna teploty ke kolapsu. Dlouhodobým nežádoucím účinkem klimatizace jsou záněty dýchacích cest nebo zhoršení neurologických nebo ortopedických obtíží. Proto by rozdíl mezi teplotou klimatizovaného prostoru a venkovní teplotou neměl přesáhnout 8° C.

Kdo je nejvíce ohrožen vysokými teplotami

Ohroženi jsou především lidé s onemocněními srdce a cév, ale i osoby s metabolickými chorobami. Druhou kategorii představují děti a senioři. V těchto skupinách přijímáme opatření již od letních teplot nad 25° C ve stínu, u ostatních platí přiměřené zásady od 30° C. Bez rozdílu věku a onemocnění je vhodné omezit práci a zcela přes den vyloučit pobyt na přímém slunci při teplotách nad 35° C.

I opalování je za těchto okolností rizikem bez předchozí aklimatizace. Pokud není možné zajistit temperování pracovních prostor do 25° C, pak je nezbytné důsledně dodržovat pitný režim a zařazovat pracovní přestávky nejvýše po 4 hodinách. Při práci na slunci nebo namáhavé fyzické práci se tato doba zkracuje na 2 hodiny.

Pobývejte ve stíněných prostorách a mějte dostatečný přísun tekutin

Obecně se při teplotách nad 30° C nevystavujte přímému slunečnímu záření déle  jak 1 hodinu a zcela vylučte opalování mezi 11 – 15  hodinou. ,,Nejzdravější“ opalování v létě je mezi 9 – 11 hodinou. Nezapomínejte, že UVA proniká i před sklo a několik centimetrů pod hladinu vody. Ideální je stínění s dostatečnou cirkulací vzduchu (například mírný vánek).

Jak pečovat o pokožku v horkých dnech?

Snímek obrazovky 2017-06-20 v 16.37.34

Výživa a pitný režim

V záření má nepříznivé účinky na řadu životních funkcí. Postupně stoupá tvorba volných kyslíkových radikálů, které působí toxicky a poškozují nejen kožní buňky.

Rejuderm tobolky (923) doporučujeme v dávce 2x denně při jídle po celou dobu zvýšené expozice slunci a 5 dnů po ukončení této expozici.

Zvýšíme příjem neslazených tekutin až na 3 litry denně. Vhodné jsou minerální vody s nižším obsahem sodíku nebo čistá voda. Pro osvěžení je možné přidat pár kapek citronu. Voda by neměla být studená.

Snímek obrazovky 2017-06-20 v 16.37.45

Hydratace pleti

Pro hydrataci jsou v tomto období nejvhodnější mineralizované pleťové vody. K takovým náleží SynCare Hydrogenia biominerální tonikum ve spreji (175, 275) se zvýšeným obsahem iontů vápníků, draslíku a hořčíku. Právě tyto látky jsou ve intenzivně ztráceny v horkých dnech.

Snímek obrazovky 2017-06-20 v 16.37.56

Navíc působí Hydrogenia výrazně osvěživě a ponechává pleti dlouhodobý pocit osvěžení. Přípravek používáme, kdykoli cítíme potřebu osvěžení.

Pro podporu účinku můžeme na pokožku nejlépe v ranních hodinách nanést Gel s arganovým olejem (121). Pokud pleť ještě vyžaduje krém, nanášíme jen tenkou vrstvou např. Nicream krém (105).

Slunce podporuje stárnutí pleti – jak tomu bránit

Ideální je využití účinků SynCare REVITALIA revitalizující celulární vody s kyselinou hyalurnovou ve spreji (187). Přípravek kombinuje vlastnosti klasické vody ve spreji, tj. hydratuje a osvěžuje, navíc působí regeneračně díky obsahu kyseliny hyaluronové. Extrakt fíkovníku propůjčuje vodě výborné zklidňující účinky a mírní začervenání. Díky tomu bude REVITALIA vítaným pomocníkem nejen na cestách, ale i v kancelářích a samozřejmě v klasické profesionální kosmetické péči.

Denní péči proti stárnutí doporučujeme v horkých dnech podpořit účinky lehkého BB NEW AGE krému (205) s kmenovými buňkami nebo Denního krému 100% kyselina hyaluronová (190).

Snímek obrazovky 2017-06-20 v 16.38.04

Ochrana před sluncem

V horkých dnech stačí pobyt slunci pouhých 5 až 10 minut a kůže začíná reagovat. Značka SynCare doporučuje i u snědších fototypů č. III a IV SynCare SUN Protect SPF 20 (253). U světlých fototypů I a II používáme SynCare SUN Protect SPF 30 (255) nebo SynCare SUN Protect Spray SPF 30 (250). U dětí do 12 let a u osob po AHA peelingu, dermarollingu, zákrocích laserem nebo IPL, případně po dermatochirurgickém ošeření vždy nanášíme maximální ochranu SynCare Zinci SUN SPF 50+ (254) nebo lehce tónující SynCare Zinci SUN SPF 50+ lehce tónující (256).

Snímek obrazovky 2017-06-20 v 16.38.13

Jaké množství ochranného přípravku použít při opalování. Co je voděodolnost.

Účinné filtrační množství opalovacích přípravků jsou 2 mg/cm2.

To znamená spotřebu přibližně 32 g na celou pokožku dospělého člověka. Jen tak je ochrana SPF vaší pokožky shodná s číslem SPF na přípravku.

Snímek obrazovky 2017-06-20 v 16.38.21

Balení 75 ml vystačí na dvě natření celého těla. Tato zásada je společná pro všechny opalovací přípravky na trhu. 

I když je řada přípravků testována na voděodol-nost, doporučujeme po každém koupání obnovit vrstvu ochranného kosme-tického přípravku alespoň z jedné poloviny doporu-čeného množství.

Snímek obrazovky 2017-06-20 v 16.38.26

Ošetření po spálení pokožky

Nadměrná expozice slunci vyvolává zarudnutí kůže – tzv. solární erytém. Jedná se o neinfekční zánět odborně nazývaný jako solární dermatitida.  Fototyp I reaguje nejintenzivněji a nejrychleji. Naopak fototyp V sice rychle hnědne, ale přesto i u něj vzniká začervenání, které je však překryté intenzivní pigmentací.

Na zarudlá místa bezprostředně po opalování naneseme Hydratační tělový balzám 100% kyselina hyaluronová a vitamin C (173) a dle potřeby aplikaci opakujeme i více krát denně. Pokud je zarudnutí velmi intenzivní, je možné kombinovat Gel s arganovým olejem s Hydratačním tělovým balzámem

V salonní péči můžeme nanést na spálená místa 100% Pure Collagen masku (933). Před aplikací obou pleť dokonale zvlhčíme HYDROGENIÍ biominerálním tonikem ve spreji nebo REVITALIÍ revitalizující celulární vodou s kyselinou hyaluronovou ve spreji.

 

Chcete se dozvědět další informace o tom, jak chránit svoji pokožku před sluncem? Podívejte se na naše video.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace