Chcete více informací? Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Rostlinné uhlí. Surovina z dávných časů?

uhliRostlinné uhlí je tak trochu slovní hříčkou. Klasické uhlí je vždy rostlinného původu. Vzniká jednak jako běžný geologický produkt v čase mnoha desítek milionů let. Pak mluvíme o kamenném uhlí. V kosmetice se využívá jiný typ uhlí, které se vyráví karbonifikací dřeva pálením. Proto má jiné užitné vlastnosti.

V kosmetice je populární dřevěné uhlí (angl. charcoal), které musí splňovat vysoké nároky na jakost. Protože je uhlí směsí různých typů uhlovodíků, hlídá se především obsah polycyklických aromátů, které jsou v běžném kamenném uhlí přítomné ve vyšších koncentracích. Získané kosmetické uhlí má mimořádnou schopnost poutat na sebe řadu organických a anorganických látek. V kosmetice se proto využívá pro velmi účinné čištění pokožky, včetně odstranění černých „teček“ z otevřených komedonů nebo navázání velkého množství kožního mazu.

 

100214

Černá čisticí slupovací maska

    • zbavuje pleť černých komedonů

    • odstraňuje maz

    • vyhlazuje, zjemňuje a projasňuje pokožku

    • vhodná i pro čištění pleti při akné

    • zelený čaj působí proti podráždění pleti při čištění

Více informací 

  

 

Zpět na přehled článků
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace