Chcete více informací? Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

VIDEO Zkrátka o kosmetice - Testuje se kosmetika na zvířatech?

První díl našeho seriálu Zkrátka o kosmetice je na téma Testuje se kosmetika na zvířatech?

TESTUJE, NEBO NETESTUJE SE KOSMETIKA V EU NA ZVÍŘATECH

 Stručná odpověď je NE. V celé Evropské unii platí jednotných a úplný zákaz testování kosmetiky a surovin pro kosmetiku na zvířatech.

no-tested-animalsTotéž platí pro dovozce kosmetiky do EU.

Legálně nelze v EU koupit kosmetiku testovanou na zvířatech, avšak méně často se zdůrazňuje, že řada surovin, které jsou v kosmetice obsaženy, bylo, byť i v dávné minulosti, otestováno na zvířatech. I některé relativně nové suroviny, které mohou být přítomné i v kosmetice, jsou nezřídka testovány na zvířatech pro jiné účely – například pro účely využití v léčivech.

 

Kdo najde ve své kosmetice například vitaminy, včetně vitaminu A a E, pak nemůže tvrdit, že používá kosmetiku netestovanou na zvířatech. Protože u všech známých vitaminů byla provedena řada testů na zvířatech. To stejné platí i pro většinu složek esenciálních silic.

Označení symbolem NETESTOVÁNO NA ZVÍŘATECH nemá v EU význam, protože kosmetika se na zvířatech testovat nesmí, a současně symbol nezaručuje, že složky takové kosmetiky nikdy v minulosti nebyly otestovány na zvířatech.

 

Zpět na přehled článků
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace