Chcete více informací? Zaregistrujte se nebo se přihlaste.
Problémy pleti
Keloid neboli keloidní jizva vystupuje nad povrch kůže jako tuhé vyklenutí. Zpočátku je keloid růžový, postupně bledne. Útvar může být značně velký (i velikost dlaně). Keloidy vznikají často jako následek neadekvátního hojení. Poškozená kůže se nehojí do normální kožní tkáně, ale vzniká její hypertrofická náhrada. Sklon k tvorbě keloidů je geneticky podmíněný.
plasticko-chirurgická, nástřiky kortikosteroidy a hyaluronidázy, gely a náplasti na bázi silikonů. Úspěšný typ léčby představuje použití CO2 (oxid uhlačitý), který se drobnými vpichy vpravuje do keloidu. Léčbu jizev provádí Centrum estetické dermatologie SynCare, kde se experimentálně využívá dermarollerová mezoterapie s apliakcí kyseliny hyaluronové.
Platí zásada, že čím dříve se vzniklý keloid začne odstraňovat, tím je šance na úspěch větší. Jizvu je nezbytné změkčovat a masírovat zvláštními tahy. Pro tento účel vyvinula SynCare Keloderm gel. Délka péče dle typu a rozsahu keloidu trvá až 5 měsíců.
Abyste na našich stránkách rychle našli to, co hledáte, ušetřili spoustu klikání a nezobrazovaly se vám reklamy na věci, které vás nezajímají, potřebujeme od Vás souhlas se zpracováním souborů cookies, tj. malých souborů, které se ukládají ve vašem prohlížeči.