Chcete více informací? Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Moluska

Moluska

Typické projevy:

Onemocnění je vyvolané virem podobným viru neštovic. Přenos se děje kontaktem z člověka na člověka. Papulky jsou podobné bradavicím, ale je pro ně charakteristická malá vkleslina uprostřed. Při stisknutí lze z ložiska vytlačit šedobílou tvarohovitou hmotu.

Léčba:

Moluska se odstraňují ostrou exkochleační lžičkou s následnou virucidní dezinfekcí. Lze použít i kauter. Pokud máte problém s moluskami, můžete kontaktovat ambulanci SynCare

Kosmetická péče:

Stejně jako v případě bradavic jde o onemocnění virového původu, které nelze běžnými kosmetickými prostředky odstranit. Důležitá v pravenci molusky je hygiena kůže, pravidelné mytí, vhodná obuv, udržování čistoty zevních pohlavních orgánů. Dobře hydratovaná a zvláčněná kůže je méně náchylná k rozvoji těchto infekcí. Pro kosmetickou péči se doporučuje pro udržení vláčnosti kůže chodidel a pat SynCare PediCALX krém, rukou Sebucel LipoSkin tělové mléko. Pro hygienu intimních partií je vhodná SensiGYN mycí emulze. Viry způsobující molusku jsou citlivé na přítomnost uhlačitanu vápenatého, který je ničí. Z tohoto důvodu lze použít i SynCare vyživující mořskou tělovou masku alginátovou, která působí i virucidně.

Související přípravky