Chcete více informací? Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Lasery – péče po zákroku

Lasery – péče po zákroku

Příčiny:

Lékařské lasery, na rozdíl od kosmetických biostimulačních laserů, působí především tepelným účinkem na kůži a její struktury. K nejčastějším estetickým zákrokům patří resufacing a lifting pomocí různých typů frakčních laserů, ošetření pigmentací, odstranění některých névů nebo léčba rozšířených cévek. I když ošetření moderními lasery je účinné a šetrné, zpravidla vede ke krátkodobým vedlejším projevům na kůži, které jsou spojeny s jejich tepelným účinkem. Může se objevit začervenání různého stupně, mírné až středně intenzivní pálení, později tvorba šupin. Po plošně aplikovaném laseru – typicky frakční laser –, se zpravidla objeví také mírný otok. To vše jsou projevy, které postupně odezní. Pokud se však v tomto období chováme k ošetřené pokožce nevhodně, mohou vést k nežádoucím reakcím, ke kterým řadíme vznik hyperpigmentací, infekce nebo hojení do jizev.
Proto je důležité o kůži po lékařském laserovém ošetření, ale také po IPL depilaci nebo fotorejuvenaci správně pečovat.
Před každým ošetření podepisuje pacient informovaný souhlas a současně musí být vybaven písemným doporučením, jak o kůži po zákroku pečovat.

Typické projevy:

začervenání, pálení, svědění, otok, vznik hyperpigmentací, hojení do jizev

Typický věk:

: Laserové ošetření lze dle indikace provádět v každém věku, avšak klasické lékařsko-estetické zákroky s neléčebnou funkcí jsou vyhrazeny osobám starším 18. let.

Převažující pohlaví:

bez rozdílu

Rizikové faktory:

Po laserové ošetření je nutné si vyhnout působení přímého UV záření (ze Slunce i solária) a pobývat v maximálně možné míře při pokojových teplotách. Nedoporučuje se cvičení. Určitý diskomfort po ošetření je třeba překonat vhodnou kosmetickou péčí. Povrhu kůže se dotýkáme jen v nezbytně nutných případech. Tato opatření zpravidla dodržujeme, dle typu laseru a zákroku, 3 dny až 14 dnů.

Léčba:

V případě podezření na účinky, které se vymykají očekávaným projevům po laserovém ošetření, ne které jste byli upozorněni, kontaktuje ošetřujícího lékaře nebo praktického lékaře. K dispozici jsou účinné léčivé přípravky, které pomáhají případné komplikace řešit. Můžete kontaktovat také naši dermatologickou ambulanci http://www.dermatologie-syncare.cz/kontakty

Kosmetická péče:

Po laserovém nebo IPL zákroku je důležitá vhodná ochranně-hydratační péče, která bude spojena s aplikací přípravku s vysokým SPF. Také pro tyto účely doporučujeme ověřený a lékaři doporučovaný NEODERM krém, který podporuje přirozenou regeneraci pokožky, tlumí její podráždění a začervenání. Současně NEODERM krém chrání před rizikovými účinky UV záření, jako jsou hyperpigmentace. Jeho blahodárného účinku je dosahováno především vyváženou kombinací kyseliny hyaluronové, organicky vázaného zinku a magnézia.

Doplňující kosmetická péče po léčbě:

I když projevy po laserovém ošetření postupně odezní, je vhodná dlouhodobá následná kosmetická péče. Pro citlivou pleť doporučujeme NICREAM krém, pro smíšenou a mastnější pleť Krém na mastnou a smíšenou pleť denní CPK. Pro velmi dehydratovanou a současně citlivou pokožku je vhodné RenoHyal C 100% kyselina hyaluronová noční krém.