Chcete více informací? Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Pleť 35+

Pleť 35+

Příčiny:

Jako pleť 35+ označujeme období života, ve kterém je žena v plném pracovním i životní vytížení a pokožka vyžaduje intenzivní péči. Ve druhém polovině tohoto období, nastává také úprava hormonálních hladin především estrogenů, což může vést k zvýšení citlivosti pleti, poklesu její napnutí a k zesílení rohové vrstvy. Postupně se tyto projevy mohou stupňovat. U pleti 35+ se zaměřujeme především na intenzivní lifting, hydrataci a regeneraci. Neméně důležitou součástí péče je vhodná ochrana před UV zářením, která brání poškozování pokožky a současně omezuje rizika vzniku hyperpigmentací, které bývají relativně časté.

Typické projevy:

Pokles přirozeného tonu pleti, snížení hydratace a někdy i pocit podráždění pokožky.

Typický věk:

Žena tyto projevy může začít pociťovat kdykoli mezi 35. až 55. rokem.

Převažující pohlaví:

pouze ženy

Léčba:

Lékařská kosmetika nabízí například metody peelingu ovocnými kyselinami nebo peercing dermarollerovou mezoterapii. Pokud se potřebujete se poradit o vhodnosti různých lékařských zákroků nebo chcete takový zákrok podstoupit, můžete kontaktovat naši ambulanci SynCare.

Kosmetická péče:

Pro odlíčení a čištění volíme přípravky bez parfému. Z řady SynCare doporučujeme Čisticí gel, který je v kvalitě BIO kosmetiky a pro tonizaci Micelární čisticí vodu s kyselinou hyaluronovou. Pro povzbuzení ochabující pleti volíme séra s rostlinnými kmenovými buňkami, séra s vitaminem C nebo séra s regeneračním retinalem. Pro profesionální salonní praxi je vhodná forma vitaminu A retinol, který je obsažený v přípravku 100% Retinol, ale je dostupný jen profesionálům v péči o pleť. Na pokožku blahodárně zklidňujícím účinkem působí mořské alginátové masky nebo oxigenační liftingová maska aktivující kyslík v pleti. Pro účinný lifting pleti spolu s péčí proti pigmentovým skvrnám je vhodná AHA maska s kyselým rostlinným cukrem glukonolaktonem. Pravidelná každodenní péče je nezbytnou podmínkou pro udržení zdravé pleti. Vhodné jsou zejména BB krémy, které spojují vlastnosti výživného séra, ochranného krému s UV filtrem a mírně tónující pleťové emulze.

Doplňující kosmetická péče po léčbě:

  • Sjednocení barvy pleti a intenzivní lifting. Tento typ péče poskytují přípravky typu light AHA. Značka SynCare vyvinula GlycoHYAL G10 AHA zjemňující emulzi, která obsahuje ovocné AHA kyseliny azelaovou a glykolovou, doplněné o hydratační kyselinu hyaluronovou.
  • Intenzivní péče přípravky se 100% kyselinou hyaluronovou. Optimální napnutí pleti pomáhá pleti udržet SynCare řada přípravku s kyselinou hyaluronovou. Tato látka má mimořádné hydratační a regenerační vlastnosti. Základ péče představuje micelární čisticí voda, která reprezentuje moderní šetrný způsob čištění pleti, zvláště té citlivé. SynCare má v nabídce micelární vodu, která je obohacena o hydratační kyselinu hyaluronovou. Pro osvěžení pokožky a obnovu jejího optimálního napnutí je doporučena REVITALIA, která je v spreji a snadno se aplikuje. Základem liftingové a regenerační péče je sérum MULTI LIFT 100% kyselina hyaluronová. Pro zvýšení jeho účinku nebo i samostatně doporučujeme alginátovou masku s kyselinou hyaluronovou. Účinnou pravidelnou péči poskytují Denní krém 100% kyselina hyaluronová, který obsahuje také ochranný UV filtr, a Noční krém 100% kyselina hyaluronová.